top of page
Ali Çimen'in kaleme aldığı Kısa Ortadoğu Tarihi başlıklı kitabın 3 boyutlu bir görüntüsü.

Kısa Ortadoğu Tarihi

İlk insan, ilk tohum, ilk şehir, ilk din, ilk savaş, ilk imparatorluk…  İlklerin coğrafyası Ortadoğu... Sümerlerden Amerikalılara, Romalılardan Ruslara, Araplardan Türklere; tarihin başat aktörlerinin satranç tahtası...Peygamberler, azizler, köleler, krallar, imparatorlar, diktatörler, devrimciler, şeyhler, emirler, hainler ve kahramanlar… Petrol, halifelik, savaşlar, darbeler, isyanlar… Kısacası kutsala ve dünyaya dair ne varsa burada. Burası Ortadoğu.
Doğumun, ölümün,

siyasetin, petrolün, ihanetin ve hatta kıyametin beşiği... Ortadoğu'yu hiç böyle okumadınız.

Vitrin 2

Başkanın Gözleri - CIA

Binlerce okuyucuya ulaşmış “Tarihi Değiştirenler” serisinin yazarı Ali Çimen’in yeni kitabı. Başkanın Gözleri - CIA, istihbarat, casusluk ve komplo teorilerinin oldukça rağbet gördüğü bu dönemde belki de en meşhur istihbarat ağı olan CIA’i derli toplu anlatan tek çalışma niteliğinde. Bu kitap Ali Çimen’in, toplamda dört kitaptan oluşan; bir şekilde herkesin hayatını şekillendiren, kendi çapımızda birer aktörü olduğumuz 20. yüzyıla damgasını vurmuş, 21.’siniyse şekillendirmeye çalışan dört büyük gizli servisi masaya yatıracağı serisinin ilk kitabı.

Ali Çimen'in kaleme aldığı Başkanın Gözleri CIA başlıklı kitabın 3 boyutlu bir görüntüsü.
Vitrin 3
Ali Çimen'in kaleme aldığı Kısa Dünya Tarihi başlıklı kitabın 3 boyutlu bir görüntüsü.

Kısa Dünya Tarihi

Avcılık ve toplayıcılıkla başlayan; Mezopotamya’dan Roma uygarlığına, Rönesans’tan Tanzimat’a, Haçlı Seferleri’nden İkinci Dünya Savaşı’na uzanan 100 bin yıllık uzun bir yolculuğun kısa tarihi bu… Tarih Öncesi’nden bugüne imparatorlukların yükselişi ve çöküşü, dünya siyasetine yön veren olaylar, kişiler, savaşlar ve fikirler... Bu kitapla; ilk uygarlıkların doğuşuna ve insanoğlunun dünyaya yayılıp hükmetmesine şahitlik edeceksiniz. Ali Çimen’in kaleminden dünyamızın kısa tarihi, genel dünya tarihine ilişkin tüm sorularınızı cevaplayacak!

bottom of page